
Із часу заснування Великого Бичкова – одного з найстаріших населених пунктів східного Закарпаття, минуло 637 літ. Щоб мешканці селища і району змогли відчути справжню атмосферу свята, місцева влада 6-8 серпня влаштувала ряд різноманітних заходів.
Зокрема, у п’ятницю, 6 серпня, в селищному будинку культури, урочисто відкрили меморіальні плити місцевій поетесі Миколаї Божук та засновнику Великобичківської дитячої музичної школи, вчителю Юрію Кузьмику. Під час заходу слово мали селищний голова Одарка Зеленко, завідувачка історико-краєзнавчим музеєм Ганна Лукеча, директор ДМШ Василь Попович, заступник директора ЗОШ №2 Лілія Ільчук, а також Микола Божук і Ольга Кузьмик.

А 8 серпня із самого ранку до пізнього вечора особливе життя вирувало у селищному парку, де господарі імпровізованих садиб згаданих вище мікрорайонів населеного пункту (до речі, організували їх на добру справу депутати селищної ради), ласкаво запрошували до себе бажаючих ознайомитися з побутом та одягом місцевого населення, творчими доробками народних умільців, які представили на суд глядачів власні картини, вишивки, ліжники, інші вироби декоративно-прикладного мистецтва. Кожна з експозицій вирізнялася неповторністю. Наприклад, у Репегові, завдяки шкільній молоді, можна було стати безпосереднім учасником старовинного весілля. А на території, яку займала садиба Великого Бичкова, у “бичківському дворі” розгулювали не тільки кози, вівці, поросята, а й пара буйволів…

До того, на урочистому зібранні біля селищної ради, голова територіальної громади Одарка Зеленко оприлюднила положення про селищний прапор, який тепер майорить над адмінбудівлею ради поряд з державним. Під супровід духового оркестру школярі гордо пронесли полотнище алеєю, а ветеран війни Микола Савчук – підняв на флаг-шток.
Колоритною була святкова хода учасників фестивалю “Бичківські голубці” до селищного парку, де багаточисельна аудиторія очікувала на радісну мить відкриття свята. Теплі слова вітання рідному Великому Бичкову першою виголосила селищний голова. Одарка Дмитрівна подякувала працьовитим односельцям за притаманне особливе почуття патріотизму, гордості за свою місцину, згадала сторінки з її минулого.


Доброю нагодою згадати імена великобичківців, які робили і роблять добрі справи для селища, було засідання круглого столу “Бичків та бичківці”. Під час зібрання панувала тепла атмосфера дружніх взаємин, лунали щирі слова, які один одному говорять давні й добрі односельці, сусіди, знайомі, завжди готові надати допомогу та працювати на благо рідної місцини, навіть живучи за її межами, розділити з нею радість торжеств і не лише їх.

У любові до свого “найкращого, найділовитішого, найкрасивішого, найзлагодженішого у конфесійному плані, найспівочішого і найспортивнішого” селища зізнавалися депутати, підприємці, керівники різних місцевих установ, працівники культури і освіти, зокрема: Володимир Піпаш, Михайло Даскалюк, Василь Дряшкаба, Володимир Мартинів, Леся Герич, Тетяна Божук, Оксана Данилюк, Ярослав Чічак та інші присутні на зустрічі. А від імені гостей слово мали: голови районних держадміністрації й ради Дмитро Андріюк та Іван Сурмачевський, перший заступник голови РДА Микола Беркела, виконавчий директор ЗРВ АМУ Олег Лукша, сільський голова Костилівки Ольга Сметанюк. Вони підкреслили серйозну і старанну підготовку до заходу, бажали бичківцям і далі дивувати загал багатогранними мистецькими дійствами.
Атмосферу доброзичлового спілкування розбавили музичними номерами вокалістки народно- го ансамблю пісні і танцю “Лісоруб” Ганна Гаджа, Олена Комарковська, Марія Тимофій.
У рамках святкувань відбувся також конкурс “Міс Бичкова”, учасницями якого були восьмеро місцевих школярок. А добрий настрій аудиторії дарували: аматори народного ансамблю пісні і танцю “Лісоруб”, сімейний дует Кузьмиків, дует “Рідна пісня” (Тетяна і Сергій Раховські) з Ужгорода, Павло Доскоч з Тернопільщини, фольклорний колектив з Соло- твино, місцеві вокалістки Наталка Попович, Марія Йосипчук та інші. Цікавою була вистава за твором В. Йосипчука “Легенда про назву і походження Малого і Великого Бичкова”.

Гармонійно і людно на вулицях було до пізнього вечора. А завершилися масові гуляння потужним феєрверком.
Фестиваль “Бичківські голубці” може потрапити у “Книгу рекордів Закарпаття”
На закарпатському фестивалі “Бичківські голубці” було приготовлено 25 видів голубців, за що він може потрапити до “Книги рекордів Закарпаття”.
За оцінками організаторів, фестиваль відвідало близько 10 тисяч людей, серед яких можна було зустріти гостей з інших регіонів України, близького зарубіжжя і навіть зі США.
Як засвідчили в оргкомітеті, на фестивалі було приготовлено 25 видів голубців. На даний час, фестиваль “Бичківські голубці” може потрапити до Книги рекордів Закарпаття.

1. Весільні голубці
2. Голубці з квашеної капусти
3. Голубці з бужениною різаною
4. Голубці з гречкою
5. Голубці з телятиною
6. Голубці з перловкою
7. Голубці з крупиками
8. Голубці з крупиками і рисом
9. Голубці з грибами
10. Голубці овочеві
11. Голубці з шкварками
12. Голубці з торгоньом
13. Голубці з чабриком
14. Голубці з смаженою солониною
15. Голубці з смаженою цибулею
16. Ліниві голубці
17. Голубці з солодкого переця
18. Голубці з солодкої капусти
19. Голубці з ковбасою
20. Голубці з томатами
21. Голубці на сметані
22. Голубці з буряковим листям
23. Голубці з виноградним листям
24. М’ясні голубці
25. Пісні голубці