У День селища великобичківці відкрили ще дві меморіальні плити,підняли прапор селища на адмінбудинку ради та щедро пригощали голубцями…
Із часу заснування Великого Бичкова – одного з найстаріших населених пунктів східного Закарпаття, минуло 637 літ. Щоб мешканці селища і району змогли відчути справжню атмосферу свята, місцева влада 6-8 серпня влаштувала ряд різноманітних заходів.
Зокрема, у п’ятницю, 6 серпня, в селищному будинку культури, урочисто відкрили меморіальні плити місцевій поетесі Миколаї Божук та засновнику Великобичківської дитячої музичної школи, вчителю Юрію Кузьмику. Під час заходу слово мали селищний голова Одарка Зеленко, завідувачка історико-краєзнавчим музеєм Ганна Лукеча, директор ДМШ Василь Попович, заступник директора ЗОШ №2 Лілія Ільчук, а також Микола Божук і Ольга Кузьмик.7 серпня був спортивним днем. У селищному будинку культури відбулися змагання з тенісу, шашок та шахів, у спортзалі ЗОШ №1 – з волейболу, на селищному стадіоні – з футболу, перетягування канату та підняття гирі. Там же переможцям – представникам чотирьох мікрорайонів, вручали грамоти, дипломи та призи (у загальному заліку переможцем вийшов Малий Бичків, на другому місці – Репегів, на третьому – Малий Бичків, на четвертому – Крушник).
А 8 серпня із самого ранку до пізнього вечора особливе життя вирувало у селищному парку, де господарі імпровізованих садиб згаданих вище мікрорайонів населеного пункту (до речі, організували їх на добру справу депутати селищної ради), ласкаво запрошували до себе бажаючих ознайомитися з побутом та одягом місцевого населення, творчими доробками народних умільців, які представили на суд глядачів власні картини, вишивки, ліжники, інші вироби декоративно-прикладного мистецтва. Кожна з експозицій вирізнялася неповторністю. Наприклад, у Репегові, завдяки шкільній молоді, можна було стати безпосереднім учасником старовинного весілля. А на території, яку займала садиба Великого Бичкова, у “бичківському дворі” розгулювали не тільки кози, вівці, поросята, а й пара буйволів…Кулінарними здібностями дивували газдині. Вони приготували чимало страв з муки та картоплі. Однак ставку зробили на голубці, адже кажуть, що найсмачніші і найменші вони у господинь саме з Великого Бичкова. Щоправда скуштувати наготовленої смакоти можна було лише після обіду, коли офіційно стартував перший фестиваль “Бичківські голубці” (він відбувся в рамках реалізації проекту “Транскордонне партнерство задля сталого розвитку громади”).
До того, на урочистому зібранні біля селищної ради, голова територіальної громади Одарка Зеленко оприлюднила положення про селищний прапор, який тепер майорить над адмінбудівлею ради поряд з державним. Під супровід духового оркестру школярі гордо пронесли полотнище алеєю, а ветеран війни Микола Савчук – підняв на флаг-шток.
Колоритною була святкова хода учасників фестивалю “Бичківські голубці” до селищного парку, де багаточисельна аудиторія очікувала на радісну мить відкриття свята. Теплі слова вітання рідному Великому Бичкову першою виголосила селищний голова. Одарка Дмитрівна подякувала працьовитим односельцям за притаманне особливе почуття патріотизму, гордості за свою місцину, згадала сторінки з її минулого.Виступи гостей – заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Володимира Закуреного, голів районних держадміністрації та ради Дмитра Андріюка та Івана Сурмачевського, супроводжувалися врученням нагород, подарунків та грошових премій винуватцям торжества. Серед нагороджених грамотами: ОДА – Йосип Луцак, Тетяна Горбова, Ганна Обшитош; РДА і райради – Петро Волощук, Марія Тимофій, Надія Ватаман, Михайло Йосипчук, Ганна Гаджа, Володимир Ткачук, Юрій Станіслав, Михайло Попович, Мирон Герман, Лілія Ільчук; відділу охорони здоров’я РДА – Марія Мандзюк і Надія Калинська. Крім того, селищний голова отримала вітання і подарунки від голови обласного товариства “Краяни Рахівщини” Миколи Бережанського і Ясінянського селищного голови Дмитра Поляка. А учасники народного ансамблю “Лісоруб” вітали рідне селище піснею і танцем. Вони ж після виступів запросили шанувальників голубців поласувати цим кулінарним виробом.Місцеві газдині пропонували гурманам і вегетаріанцям традиційні, гуцульські, угорські, румунські, болгарські, ліниві, солодкі, а також голубці з бурякового листу, з чебрецем, пісні… Їли їх холодними, а також гарячими, бо варилися під відкритим небом у 5 котлах (а це – близько 250 літрів). Газдині Великого і Малого Бичкова накрутили відповідно 11 та 25 видів голубців, Репегова – 22, а Крушника найбільше – 26. Словом, голодним залишився лише той, хто не хотів їсти. А всі інші в черговий раз переконалися в інтернаціональності цієї страви, яка може прикрасити найвишуканіший стіл і задовольнити смаки найвибагливішого гурмана. І що, незалежно від розмірів, бичківські голубці однаково смачні.
Доброю нагодою згадати імена великобичківців, які робили і роблять добрі справи для селища, було засідання круглого столу “Бичків та бичківці”. Під час зібрання панувала тепла атмосфера дружніх взаємин, лунали щирі слова, які один одному говорять давні й добрі односельці, сусіди, знайомі, завжди готові надати допомогу та працювати на благо рідної місцини, навіть живучи за її межами, розділити з нею радість торжеств і не лише їх.Як годиться, селищний голова О.Зеленко привітала присутніх, підкреслила, що місцеві мешканці заслуговують на подібну урочистість, завжди раді зустрічати в себе друзів. Бо вони – працьовиті, талановиті, гостинні люди. Вона також щиро подякувала усім, хто долучився до організації змістовних урочистостей з нагоди Дня селища.
У любові до свого “найкращого, найділовитішого, найкрасивішого, найзлагодженішого у конфесійному плані, найспівочішого і найспортивнішого” селища зізнавалися депутати, підприємці, керівники різних місцевих установ, працівники культури і освіти, зокрема: Володимир Піпаш, Михайло Даскалюк, Василь Дряшкаба, Володимир Мартинів, Леся Герич, Тетяна Божук, Оксана Данилюк, Ярослав Чічак та інші присутні на зустрічі. А від імені гостей слово мали: голови районних держадміністрації й ради Дмитро Андріюк та Іван Сурмачевський, перший заступник голови РДА Микола Беркела, виконавчий директор ЗРВ АМУ Олег Лукша, сільський голова Костилівки Ольга Сметанюк. Вони підкреслили серйозну і старанну підготовку до заходу, бажали бичківцям і далі дивувати загал багатогранними мистецькими дійствами.
Атмосферу доброзичлового спілкування розбавили музичними номерами вокалістки народно- го ансамблю пісні і танцю “Лісоруб” Ганна Гаджа, Олена Комарковська, Марія Тимофій.
У рамках святкувань відбувся також конкурс “Міс Бичкова”, учасницями якого були восьмеро місцевих школярок. А добрий настрій аудиторії дарували: аматори народного ансамблю пісні і танцю “Лісоруб”, сімейний дует Кузьмиків, дует “Рідна пісня” (Тетяна і Сергій Раховські) з Ужгорода, Павло Доскоч з Тернопільщини, фольклорний колектив з Соло- твино, місцеві вокалістки Наталка Попович, Марія Йосипчук та інші. Цікавою була вистава за твором В. Йосипчука “Легенда про назву і походження Малого і Великого Бичкова”.Святкування Дня селища зiбрало широке коло його мешканцiв, а це свідчить про самоорганiзацiю територіальної громади в потужну силу. Кожен мікрорайон – учасник дійства став володарем певної номінації. Зокрема, Крушник журі відзначило за найкращі бичківські страви та збереження народних звичаїв і традицій; Малий Бичків – за багатство і різноманітність експозиції; Репегів – за музичне оформлення та виступи колективів, а Великий Бичків – за вироби народних умільців. Винагородою для них також буде благоустрій вулиць (ремонт доріг, їх освітлення).
Гармонійно і людно на вулицях було до пізнього вечора. А завершилися масові гуляння потужним феєрверком.
Фестиваль “Бичківські голубці” може потрапити у “Книгу рекордів Закарпаття”
На закарпатському фестивалі “Бичківські голубці” було приготовлено 25 видів голубців, за що він може потрапити до “Книги рекордів Закарпаття”.
За оцінками організаторів, фестиваль відвідало близько 10 тисяч людей, серед яких можна було зустріти гостей з інших регіонів України, близького зарубіжжя і навіть зі США.
Як засвідчили в оргкомітеті, на фестивалі було приготовлено 25 видів голубців. На даний час, фестиваль “Бичківські голубці” може потрапити до Книги рекордів Закарпаття.А саме:
1. Весільні голубці
2. Голубці з квашеної капусти
3. Голубці з бужениною різаною
4. Голубці з гречкою
5. Голубці з телятиною
6. Голубці з перловкою
7. Голубці з крупиками
8. Голубці з крупиками і рисом
9. Голубці з грибами
10. Голубці овочеві
11. Голубці з шкварками
12. Голубці з торгоньом
13. Голубці з чабриком
14. Голубці з смаженою солониною
15. Голубці з смаженою цибулею
16. Ліниві голубці
17. Голубці з солодкого переця
18. Голубці з солодкої капусти
19. Голубці з ковбасою
20. Голубці з томатами
21. Голубці на сметані
22. Голубці з буряковим листям
23. Голубці з виноградним листям
24. М’ясні голубці
25. Пісні голубці